שיחות על גדילה רוחנית

תרגול המדיטציה מאפשר לנו לחיות בהווה. זה קורה כאשר מערכת הצ'קרות מתחזקת, ואנו מצליחים להיות ממוקדים ולשמור על ראש שקט. ההכרה שלנו מתרוצצת כל הזמן בין רגשות אשם בנוגע לעבר לבין חששות ודאגות מהצפוי בעתיד. אולם הן הראשון והן השני הם רק אשליות, והן נעלמות כאשר אנו לומדים לחיות ב"כאן" ו"עכשיו".

היום הזה הוא יום חשוב עבור מי שמתרגל את שיטת המדיטציה של רודי, מכיוון שזהו יום הולדתו של רודי. הירושה שרודי נתן לנו הוא תרגיל הנשימה הכפולה, שהוא הליבה של שיטת המדיטציה שלו. התרגיל הפשוט הזה מאפשר לתלמידים לחזק את מערכת הצ'קרות שלהם ולספוג את האנרגיה (שקטי) שמועברת בזמן שעור המדיטציה.

סבל וכאב של אנשים אחרים יכול לסחוט אותנו מאנרגיה. על מנת שנוכל להתייחס לאנשים שסובלים עם חמלה ועם אמפטיה, אנו חייבים עוגן פנימי שיאפשר לנו לשמור על ריחוק מהכאב שלהם. את זה ניתן להשיג כאשר לומדים למקד את תשומת הלב בצ'קרה של הטבור.

לעתים במהלך שעור המדיטציה, כאשר אנו נפתחים, משתחררים רגשות שליליים. על פניו אנו חשים רע עם ההתנסות הזאת, אולם למעשה זהו הצעד הראשון שנדרש על מנת להשתחרר מרגשות אלה. המהות של תרגול המדיטציה הוא להביא את אותם רגשות למרכז של הטבור. שם הם הופכים לאנרגיה – צ'י – שנותנת לנו את החוזק הפנימי להשתחרר מעצמנו.

המהות של שעורי המדיטציה היא האנרגיה הרוחנית, או השקטי, שמועברת בזמן השיעור. חשוב לקחת את האנרגיה אתנו ולתת לה להזין אותנו, לא להשאיר אותה מאחורינו. האנרגיה הרוחנית משתנה כל הזמן ולכן החוויה בכל שעור מדיטציה היא שונה.

אנו מגיעים לעולם על מנת ללמוד ליצור קשר עם האנרגיה האלוהית האינסופית. הקשר בין הנשמה האנושית לאנרגיה האלוהית מביא להארה רוחנית. המטרה של תרגול המדיטציה היא לבנות מערכת פנימית חזקה מספיק שתאפשר את יצירתו של הקשר הזה.

שעור המדיטציה הוא שונה בכל פעם. לעתים אנו מאוד פתוחים ומרגישים את האנרגיה הרוחנית זורמת בחופשיות לתוכנו. בפעמים אחרות אנו נאבקים על מנת להיפתח ומרגישים רק את הקושי שנובע מהמחסומים שבתוכנו. חשוב להבין שכל שעור מדיטציה מהווה הזדמנות לגדול, בין אם הוא קל לנו או קשה לנו.

תרגול מדיטציה דורש משמעת פנימית. אם ברצוננו לספוג אנרגיה רוחנית אנו חייבים ליצור משמעת בגוף, במחשבות וברגשות שלנו. בזמן המדיטציה אנו צריכים ללמוד לשבת ללא תזוזה, ובהדרגה להשקיט את המחשבות ואת הרגשות. ללא משמעת פנימית, הגדילה הרוחנית לא תתרחש.

תחילתה של שנה חדשה מסמלת זמן של התחדשות. אולם תוך זמן קצר התבניות וההרגלים הישנים חוזרים, והחדש הופך בחזרה לישן. זהו זמן טוב להיזכר שמטרתה של המדיטציה היא להשתחרר מהרגלים ומתבניות. באופן זה החיים הופכים להיות המורה שלנו.