אודותי

האתר הזה, כפי ששמו מעיד עליו, עוסק ברוחניות. החיפוש הרוחני מתמקד בשאלה: "מי אני?" וככל שאני מעמיק בשאלה הזאת אני מגלה שהתשובה היחידה שאותה אני יכול לתת היא: "אינני יודע".
אז מה אם כך אני יכול לכתוב בחלק שעוסק בי? הדבר הטוב ביותר שאני יכול לעשות הוא לתאר מה אני עושה.
אתחיל בכמה פרטים אישיים: שמי אלי מלכי, אני נשוי וגר בירושלים עם אשתי ושני ילדי. את החיפוש הרוחני שלי התחלתי בגיל מאוד צעיר, ב- 1982 כשעוד הייתי בצבא התחלתי ללכת להרצאות שונות בנושא של רוחניות. בין היתר הייתי בסדנת פתיחה של האימן, בהרצאות שונות של מחזירים בתשובה ואפילו נפגשתי עם הרב של "אור שמח" שהבטיח לי שבסוף אחזור בתשובה. בסוף שנת 1984 כשהשתחחרתי משירות קבע נסעתי עם עוד שני חברים להודו לחפש את "האמת" באשרמים. בין היתר הייתי ברישיקש באשרם שיבבננדה, באורוביל במרכז של סרי אורובינדו, למדתי מדיטציות בודהיסטיות בדהרמסלה ובקטמנדו, ואפילו הציעו לי להישאר כנזיר במקדש בודהיסטי במזרח תאילנד. לאחר כשנה חזרתי לארץ והלכתי ללמוד מחשבת ישראל באוניברסיטה העברית. במקביל למדתי גם כלכלה כמעין ברירת מחדל שתאפשר לי להתפרנס. הייתה לי אז מעין תוכנית בראש שעל פיה הייתי אמור להקדיש את חיי לחיפוש רוחני ולהתפרנס מאיזה עבודה משרדית חסרת משמעות שבאמצעותה אשלם את שכר הדירה. כמובן שהדברים לא קורים אף פעם כפי שאנו מתכננים וכנראה שטוב שכך. באפריל 1986 פגשתי לראשונה את שיטת המדיטציה שנתן לעולם רודי (סוואמי רודרננדה). המעוניינים יכולים לקרוא על המדיטציה בהרחבה בדף הבית, או בדף המאמרים שבאתר זה. מתחילת שנת 1990 אני מלמד את שיטת המדיטציה הזאת, בהנחייתו של מורי הרוחני – סטוארט פרין.
בשונה ממה שאנשים בדרך כלל חושבים העיסוק בעבודה רוחנית איננו מגביל אותנו בתחומים האחרים של החיים, אלא להיפך. במקרה שלי עליתי מבלי להתכוון על מסלול קריירה שבמסגרתו עסקתי (ואני עדיין עוסק) בפתוח עסקי, בניהול כספים, בניהול השקעות ובהרצאות במסגרות אקדמיות שונות. אין בכוונתי להרחיב כאן לגבי העיסוקים המקצועיים שלי, אבל מי שבכל זאת סקרן יכול למצוא פירוט מלא באתר המקצועי שלי.
התאור הארוך במקצת של כל העיסוקים שלי מצביע אולי על הסיבה שפתחתי את הבלוג הזה, שהפך לאחר זמן לאתר מלא. אנשים שמכירים אותי בחיים המקצועיים שלי מתפלאים לשמוע שאני מלמד מדיטציה. במקביל אנשים שמגיעים אלי לשעורי מדיטציה מתפלאים עוד יותר שאני עוסק בתחומים "גשמיים" כלכך כמו כספים, השקעות וניהול.
אולם הסתירה לכאורה הזאת נובעת אך ורק מתפיסה לא נכונה של רוחניות ושל עבודה רוחנית. מטרתי באתר זה היא להציג את העקרונות של עבודה רוחנית כפי שאני מבין אותם, שמבוססים מצד אחד על התנסות ישירה ובלתי אמצעית במימד הרוחני ומצד שני על הגיון בריא ועל שכל ישר.

ראיון עם רועי אברגל – מהי מדיטצית קונדליני?