"הארץ השטוחה" כמשל לגדילה רוחנית

כיצד ניתן להסביר מהי גדילה רוחנית? אנשים רבים משתמשים במילה "רוחניות", אך מתכוונים לדברים שונים לחלוטין. בעבר היה נהוג להשתמש במשלים על מנת לתאר מציאות שחורגת מההתנסות הרגילה שלנו. היום אנו משתמשים בשפה ישירה ומעדיפים לקבל הסברים לגופו של עניין. אולם כשאנו מגיעים לנושא של "רוחניות" ההסברים קורסים, מכיוון שהבנתנו מוגבלת לרמת ההוויה שלנו.

לפני מספר שנים נתקלתי באתר של "מכון דוידסון" בסרטון קצר שנקרא "דר' קוונטום מבקר בארץ השטוחה." הסרטון איננו עוסק ברוחניות. יתרה מזאת יש להניח שהן היוצרים שלו והן "מכון דוידסון" אינם שותפים לפרשנות שנתתי לו. עם כל זאת לעניות דעתי ניתן להשתמש בסרטון זה כמשל על מנת להסביר מהי גדילה רוחנית. למותר לציין שהדברים שלהלן משקפים את דעתי בלבד.

מומלץ לקוראים לצפות בסרטון לפני שהם ממשיכים לקרוא הלאה.

בנמשל שלי ה"ארץ השטוחה" היא התודעה הרגילה שלנו. כל המחשבות והרגשות שלנו, כל האמונות והדעות שלנו, כולם מוגבלים בתוך המסגרת של ההתנסות הרגילה שלנו. ייתכן שיש לנו מידי פעם אינטואיציות לגבי ממד נוסף שקיים במציאות, אולם כל זמן שהתודעה שלנו מוגבלת לתוך "הארץ השטוחה" אין לאינטואיציות אלה השפעה מעשית על חיינו.

בכל נקודה ב"ארץ השטוחה" קיים גם ממד הגובה, אבל תושבי ה"ארץ השטוחה" אינם יכולים לראות אותו. כך גם בנמשל הממד הרוחני קיים בכל דבר, אבל התודעה הרגילה שלנו איננה יכולה לתפוס אותו.

ממד הגובה איננו מבטל את ה"ארץ השטוחה", אלא מוסיף לה "עומק" ומאפשר לראות את ההתרחשויות "מלמעלה" בפרספקטיבה אחרת. קל לראות שניתן להשתמש באותו משפט גם בנמשל. צריך רק להחליף את "ממד הגובה" ב"ממד הרוחני" ואת "הארץ השטוחה" ב"תודעה הרגילה".

הנקודה החשובה ביותר במשל ה"ארץ השטוחה" נוגעת לשאלה כיצד ניתן להתרומם מעליה. כיצד ניתן להתעלות מעל התודעה הרגילה שלנו וליצור חיבור עם הממד הרוחני? במשל אנו רואים שהעיגול – תושב ה"ארץ השטוחה" – נזקק לעזרתו של "דר' קוונטום" שמגיע מממד גבוה יותר. בנמשל אנו זקוקים לאנרגיה על מנת להתעלות לממד הרוחני, ואנרגיה זו חייבת לבוא מהממד הרוחני עצמו. במצב האידאלי היינו רוצים לקבל את אותה אנרגיה גבוהה שלה אנו זקוקים בכוחות עצמנו. אולם הסיבה שמלכתחילה אנחנו "כלואים" בתוך ה"ארץ השטוחה" – או בתוך המגבלות של התודעה הרגילה שלנו – היא שהמערכת הנפשית שלנו איננה מסוגלת לקלוט לתוכה אנרגיה גבוהה. לכן אנו זקוקים לעזרה של אדם אחר שייתן לנו אנרגיה גבוהה מרצונו החופשי. במקביל אנחנו צריכים גם לתקן את המערכת הנפשית שלנו על מנת שנוכל לקלוט לתוכנו אנרגיה גבוהה בכוחות עצמנו. בהינתן שני המרכיבים האלה, הגדילה הרוחנית הופכת לאפשרית.

אסיים בדברים שאמר המורה שלי – סטוארט פרין בסיומו של אחד משעורי המדיטציה שהוא מעביר:

"אני אינני גורו. התפקיד שלי הוא רק להעביר לכם אנרגיה גבוהה (שקטי). אני מתרגל כבר יותר מארבעים וחמש שנים ויש לי את היכולת לעשות את זה. בעזרת תרגיל הנשימה שפיתח רודי – המורה שלי – אתם יכולים להתמקד, לפתוח את הלב, להשקיט את המחשבות ולקלוט לתוככם את האנרגיה הגבוהה שעוברת דרכי. לאחר מכן האנרגיה הגבוהה כבר תעשה את העבודה עבורכם. זה עניין של זמן וסבלנות, אבל אם תתמידו ותתרגלו על בסיס קבוע יתחיל תהליך של גדילה הרוחנית להתרחש בתוככם."

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s