דברים מפיו של רודי (סוואמי רודרננדה)

קטעים מהספר – Rudi – In his own words

מהי קונדליני יוגה?

"התיאור הקלאסי של הטכניקה של קונדליני יוגה הוא מאוד מסובך, אבל העיקרון שעליו מבוססת קונדליני יוגה הוא פשוט. אתם משתמשים באנרגיה שלכם באופן מודע על מנת להשתחרר מהמתחים שנמצאים בגוף, בתודעה ובנשמה שלכם; באופן זה אתם מאפשרים לאנרגיה שלכם לעלות ולהגיע לרמה שבה נוצר קשר עם ממדים אחרים של אנרגיה. זה נשמע מסובך, אבל למעשה זהו תהליך מאוד פשוט שבאמצעותו אתם מתחילים לשחרר את המתחים שנמצאים בתוככם. כאשר המתחים האלה משתחררים האנרגיה שלכם מתחזקת, ובעקבות זאת מתחיל שינוי בתוככם. הנשימה שלכם משתנה; מבנה השרירים שלכם משתנה. זרם החיים בתוככם מתגבר ומאפשר לכם להבשיל ולהתפתח.

קונדליני יוגה מאפשרת לכם ללקט את האנרגיה של היקום שנמצאת בתוככם ולהזרים אותה דרך המערך הנפשי שלכם. ניתן לעשות זאת רק אם אנו לוקחים את האנרגיה שלנו פנימה לתוכנו ומעבירים אותה דרך המערכת הנפשית שלנו. הצ'קרות, שנזכרות במיתולוגיה ההינדית, למשל הצ'קרה של הלב או של הראש, הן מרכזי אנרגיה שיש להם את היכולת לשמר את השפע שקיים בתוך ההתנסויות הנפשיות שלנו. את הצ'קרות האלה אנו צריכים לפתח על מנת שנוכל למשוך לתוכן את האנרגיה שלנו ולהעביר אותה באופן מודע ממרכז אנרגיה אחד לשני. האנרגיה צריכה לזרום בתוכנו כלפי מטה עד למרכז של המין ולאחר מכן לעלות למעלה דרך עמוד השדרה עד לקדקוד הראש.

בסופו של דבר קונדליני יוגה מביאה לשינוי מוחלט של כל המבנה הנפשי והגופני שלנו. כאשר אנו מתנסים בתהליך הזה של לקיחת האנרגיה שלנו פנימה לתוכנו, אנו מזקקים את עצמנו והמנגנון הפנימי שלנו משתנה. הלב שלנו צריך להיפתח ולהתרחב, הריאות צריכות להיפתח ולהתרחב, העיניים צריכות להשתנות, כל השרירים שלנו וכל החושים שמחוברים למוח צריכים לעבור תהליך של שינוי. בברית החדשה התהליך הזה מתואר באופן סימבולי בתיאור של ישוע שמחזיר את הראייה לאדם עיוור. אולם למעשה זהו רק עניין של תפקוד מוגבר של כל איבר או של כל שריר שמקבלים תזונה טובה יותר. אתם, באמצעות המודעות לכך שאתם שואפים לחיים יצירתיים גבוהים יותר, יכולים למשוך את התזונה הזאת לתוך המערכת הפנימית שלכם.

העקרונות הבסיסים שבהם אתם משתמשים בקונדליני יוגה הם הרצון שלכם, הנשימה שלכם ושיטת תרגול מאוד פשוטה. זהו תהליך של הפנמת ההתנסויות שלנו במקום להחצין אותם.

כאשר אתם גדלים והתזונה הפנימית מתרחבת בתוככם, התגובה שלכם למצבים שמביאים החיים יכולה להשתנות. אתם כבר לא מוגבלים יותר על ידי רמת האנרגיה הנמוכה שהייתה לכם קודם, או על ידי המתחים שבעבר השפיעו על היכולת שלכם להתייחס למצבים אלה. כאשר אתם נפתחים ומושכים יותר אנרגיה לתוככם אתם הופכים לחופשיים יותר ולמרוחקים יותר; אתם מפתחים את היכולת לעלות מעל הסיטואציות של החיים. אתם כבר לא מגיבים למתחים הרגילים שאליהם הגבתם קודם. אתם כבר לא מסתכלים על מערכות היחסים שלכם עם בני אדם אחרים בדרך הרגילה. אתם מסוגלים לעשות מאמץ מודע; אתם יכולים ללכת פנימה לתוך עצמכם ולהרחיק את עצמכם מהמתחים שלכם, במקום להפוך באופן אוטומטי לקרבנות שלהם. יש לכם מודעות מוגברת, שמאפשרת לכם להפריד את עצמכם במידה מסוימת מההתנסויות שלכם; אתם כבר לא חייבים לזנק לתוך מעורבות בסיטואציה או לתוך המתחים שאותם היא מביאה."

כיצד עובדים עם מתחים?

"מתחים הם בסך הכל אנרגיה תחת לחץ. הם מזון רוחני בעל עצמה.
הבעיה שלנו היא שאנו סובלים מחוסר מודעות לכל מה שאנו מעורבים בו, קרי: החיים שלנו. לחיים יש כמות, איכות וצפיפות. חוסר המודעות שלנו לגביהם גורם לכך שאנו משתמשים בהם בדרך לא נכונה. כתוצאה מכך נוצרת בתוכנו בכל יום שכבת סחף של אנרגיה ושל מודעות שאותן לא הצלחנו לספוג לתוכנו. אין כאן שום דבר עמוק יותר מזה; זוהי פשוט תוצאה של תוצרת שלא משתמשים בה כמו שצריך. החיים הם התוצרת. הם מידה של מודעות ויצירתיות. אנחנו אשמים בכך שאנו מתכחשים לאחריות שלנו כלפיהם. כאשר אנחנו לא פתוחים לחיינו, אנחנו מאפשרים להם לפזר בתוכנו בכל יום קצת אבק, קצת אנרגיה יצירתית שלא נספגה בתוכנו. האבק הזה הולך ומצטבר עד שהוא קובר אותנו בתוכו. הסחף העמוק והשקט הזה, שנובע מחוסר המודעות שלנו, הוא זה שבסופו של דבר הורס אותנו. אנו שוקעים בתוכו יותר ויותר עד שאנחנו מכוסים לחלוטין באנרגיה הזאת.
הדרך היחידה להתמודד עם המתחים היא באמצעות יכולת רוחנית, שמאפשרת לנו להתרומם מעל היום שלנו ולספוג את האנרגיה שלו; היא מאפשרת לנו לפרק בתוכנו את תוצרי הלוואי של אותה אנרגיה שבה אנו משתמשים ביחסים שלנו עם העולם ועם אנשים אחרים. מכיוון שהסחף הזה מצטבר בתוכנו בשקט הוא לא מעורר דרמה. אין לנו תמריץ לעשות שום דבר לגביו, ולכן הוא פשוט מצטבר בתוכנו בשקט. אחרי מספר ימים שבהם לא עבדנו נכון, שבהם לא שטפנו מתוכנו את המתחים של החיים ולא ספגנו את המודעות מתוך האנרגיה שבה אנו פועלים, החיוניות שלנו מתחילה להתקהות. כתוצאה מכך נוצרת דחיה עצמית, מכיוון שאנו לא מממשים את התכלית של חיינו.
עמוק בתוכנו, מתחת לכל הסחף הזה, נמצאת המודעות לחיים; משהו בתוכנו שמבין את החיים טוב יותר מהתודעה הרגילה שלנו. המודעות הזאת מתחילה ליצור בתוכנו מחלות וצורות אחרות של חוסר תפקוד; אלה הם רק ביטויים של המאמץ, שעושה התודעה הבריאה שקבורה במעמקים, להראות לנו שעלינו לעשות מהו. אולם במקום שנתעורר ונעשה מאמץ מודע, אנו חותכים ופוצעים את עצמנו והורסים את המערכת הנפשית שלנו. אנו לא מממשים את מה שבתוכנו. אנו לא משתמשים ביכולת שלנו לחיות חיים עמוקים יותר.
כאשר אנו לוקחים את החיים באופן מודע, נוצרת בתוכנו תחושה פנימית של חיוניות ושל שקט נפשי. אולם כאשר אנו לא עובדים נכון ולא מתייחסים לחיים בדרך נכונה, כל דבר בתוכנו מנסה להגיד לנו את זה. אנו מתנסים בכאבים, במתחים ובשעמום. כל הדברים האלה הם קולות פנימיים שמנסים להראות לנו שאנו דוחים את עצמנו; שאנו מתקיפים את האנשים שאותם אנו צריכים לאהוב. כאשר איננו עובדים נכון עם החיים שלנו אנחנו לא יכולים להפוך לכלי עבורם; אנחנו לא מסוגלים להזין את המצבים שעליהם אנו אחראים."

תפקידו של המורה הרוחני

"המורה הרוחני (גורו) מייצג רק את הקשר לאנרגיה הרוחנית, אדם שמסלק עבורכם את המחסומים, לא אדם שכופה עליכם את רצונו ומונע מכם להשיג את ההגשמה שלכם. אתם חייבים לדעת את זה. מורים שמדברים על עצמם ועל הרמה שהם השיגו לא מבינים את העניין הזה. הרמה שלהם היא רק נקודה מסוימת בחלל. הממד הפיזי נמצא כאן, הממד הרוחני נמצא מעליו ואלוהים נמצא למעלה מעל שניהם. לכן המורה הרוחני הוא רק עוד נקודה בחלל. קחו את עצמכם ואת הנקודה הזאת ותעבירו ביניהם קו שאותו תמשיכו עד לאינסוף. אם הקו נעצר במורה זוהי לגמרי מגבלה; זהו רק תירוץ. אותו אדם הגיע לנקודה מסוימת שמעבר לה הוא איננו מסוגל להמשיך; במקום להמשיך מעבר לנקודה הזאת הוא יפעיל עליכם לחץ על מנת שתישארו מתחת לרמת ההתפתחות שלו." "אדם שנמצא בסיטואציה שבה הוא יכול ללמוד חייב ליצור בתוך עצמו את המחויבות לגדילה רוחנית. הגדילה הרוחנית מביאה אתה התנגדות. זה יקרה לכם עם כל מורה, אולם זאת הבעיה שלכם ועליכם להתגבר על ההתנגדות הזאת. רק התעלות מתמשכת מעל ההתנגדויות שלכם תביא לכם הארה רוחנית. עצם העובדה שאתם חשים התנגדות משמעה שהאנרגיה הרוחנית עובדת בתוככם. אם תוותרו על ההתנגדות ותתמסרו תוכלו לספוג את האנרגיה הזאת והיא תביא לכם הארה. לכן הפתרון נמצא בדיוק בתוך המאבק והקושי." "מורה רוחני איננו זקוק לכך שתתנו לו כבוד. המורה הוא מכשיר שדרכו אנו יכולים למשוך את התזונה הרוחנית וליצור קשר עם אלוהים. לכן עלינו תמיד להיפתח אליו או אליה ואז לעלות ולנסות להגיע לרמה גבוהה יותר. האישיות של המורה לא צריכה להיות מגבלה עבורנו; המורה צריך להיות זה שמאפשר לנו למצוא איכויות וכמויות גבוהות יותר של זרימה ושל אנרגיה. באופן זה תוכלו לקבל את התזונה שלה אתם זקוקים; במקביל אתם גם מספקים לי את התזונה שלה אני זקוק. אולם ההשקפות העקרות והמוגבלות שלנו, על מה שאנחנו ועל מה שהמורה צריך לתת לנו, הופכות להיות המגבלות שלנו; הסיבה לכך היא שאין לנו אומץ לוותר על ההתנגדויות שלנו ולהתמסר לאנרגיה ממקום עמוק בתוכנו." 

מחשבה אחת על “דברים מפיו של רודי (סוואמי רודרננדה)

  1. פינגבק: הקשיים שמלווים את התרגול הרוחני | רוחניות עם שכל ישר

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s