גדילה רוחנית

הקטע שלהלן תורגם מהספר "Rudi: In His Own Words"

שמבוסס על ההרצאות של רודי (סוואמי רודרננדה).

תכליתנו בחיים היא לגדול. בכך איננו שונים מכל יצור חי אחר. אנו קולטים לתוכנו אנרגיה מסוג מסוים, ואמורים להוציא מתוכנו אנרגיה מסוג גבוה יותר. אנו גדלים באמצעות תהליך של מיחזור אנרגיה: אנו לוקחים לתוכנו מתחים ורעלים ומוציאים מתוכנו אנרגיית חיים, באותו אופן שצמחים קולטים פחמן דו חמצני ופולטים חמצן.

אדם אמור לחיות כך, הוא אמור לספוג לתוכו את האנרגיה הנמוכה שמקורה במצבים השונים שאיתם הוא מתמודד בחייו. רק כך ניתן לגדול. אנשים עובדים במשך תקופה קצרה, ולאחר מכן מניחים שהם טובים יותר מאחרים. אולם מאמץ מוגבל כזה איננו מביא לגדילה. כדי לגדול צריך לעבוד בכל יום. עצים ושיחים חייבים לגדול בכל יום; אם הם מפסיקים לגדול הם מתים.

האנרגיה שאותה אנו מושכים באופן מודע מכל מה שקורה בחיינו משמשת כדלק לגדילה שלנו. במהלך היום אנו בדרך כלל מגיבים למצבים באופן חיצוני; על מנת לגדול עלינו למשוך אנרגיה באופן מודע מכל סיטואציה, ולהעביר אותה דרך מרכזי האנרגיה שבתוכנו. האנרגיה הזאת עולה לקדקוד הראש, ושם היא יוצרת מאגר שבהדרגה עולה על גדותיו. באופן זה המוח יכול לקבל תזונה ממקור גבוה. אם תתבוננו בפסלים שמקורם במזרח הרחוק, תיראו שבקדקוד הראש של כל פסל ישנה מעין בליטה דמוית כתר. הבליטה הזאת מסמלת את האנרגיה שדיברתי עליה. האנרגיה היצירתית הגבוהה נכנסת מקדקוד הראש ואז מזינה אותנו.

קונדליני יוגה מאפשרת לנו לזקק את האנרגיה שלנו, ובאמצעות תהליך זה מתקבלת אנרגיה חזקה בהרבה. צבירת אנרגיה דומה לצבירה של כסף. כשאתם גרים בבנין מוזנח, סביר להניח שתמצאו הזדמנויות רבות לריב עם השכנים. אבל כשיש בידכם אמצעים ניתן להתרומם מעל המצבים האלה. צבירת אנרגיה מאפשרת לנו לחיות במקום טוב יותר בתוך עצמנו, ולקיים יחסים טובים יותר עם העולם שסביבנו.

מתחים משפיעים עלינו רק כשאין בתוכנו מספיק אנרגיה. כשכמות האנרגיה בתוכנו עולה ואנו מצליחים לשלוט בה באופן מודע, אנו מצליחים לפעול בדרכים אחרות. אנו מבינים שאם אין באפשרותנו לעשות דבר ביחס למצב מסוים, אנו יכולים לשנות מצב אחר. באופן זה אנו מקבלים שליטה על חיינו; אנו לא מגיבים באופן כפייתי, אלא באופן מודע. אנו מקבלים חופש בחירה שמאפשר לנו להימנע ממצבים שסוחטים מאיתנו אנרגיה. כך ניתן לשמור על ריחוק מהחיים, וליהנות מהפירות שהאנרגיה מביאה לנו. בכל סיטואציה שבה נהיה מעורבים, לא נגיע למצב שבו אנו מאבדים את עצמנו.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s